Par visu un neko!

Facebook

About Me

post8-1080x715.jpg

Vietas un lietas par pasaules tehnoloģijā, spēlēm un zinātnes sasniegumiem vienuviet

Read more..

Latest Posts

Headlines


»Juris Kaža: Rīgā vispirms izmēzt kūti, tad ķerties pie programmas
Ārkārtas Rīgas domes vēlēšanas 29. augustā beidzās, kā daudzi gan cerēja, gan prognozēja. Uzvarēja spēki, kas solīja aizstāt skandālu vajāto un cau...
»Reinis Rubenis: Pie vainas bankas, kurš gan cits?
Pēdējā laikā novērota skaļāka diskusija par divām ar banku sektoru saistītām tēmām – kontu pieejamību uzņēmējiem un kreditēšanas aktivitāti, tostar...
»Zīmēšana bez nosmērēšanās nav zīmēšana. Saruna ar mākslinieci Melitu Berg
Melitu Berg varētu dēvēt par pasaules pilsoni, jo, lai arī viņas dzimtā zeme ir Latvija, ceļošana ir viena no viņas kaislībām un vienā vietā mitinā...


Date published: Sat, 19 Sep 2020 01:56:33 +0300
Details

Windows

Tuesday 02 January 2018

Kā uzstādīt Windows Vista

WindowsVista.jpg
Šajā rakstā tiks apskatīta uzstādīšana no Windows Vista Retail DVD, kas satur visas Windows Vista versijas. Tiks uzstādīta Windows Vista Home Premium versija, uzstādīšanas soļi ir vienādi visām versijām. Sīkāk par katru Windows Vista versiju varat lasīt Microsoft Web lapā. Pamatā Windows Vista ir pieejama tikai uz DVD diska, bet ir iespējams pasūtīt uzstādīšanas diskus CD formātā.
Tiek pieņemts, ka Windows Vista tiek uzstādīta datorā, kurā iepriekš nav bijusi uzstādīta operetājsistēma, vai arī paredzēts to dzēst.

Wednesday 13 December 2017

Kā uzstādīt windows 8

win8.jpg

Windows 8 tīrā instalēšana nozīmē esošās operētājsistēmas noņemšanu nodalījumā (iepriekšējā Windows 8 instalācija, Windows XP, Windows 10, Linux, Windows 7 ... tas nav svarīgi) un pēc tam instalēt Windows 8 no nulles esošajā diskā. Tīru instalēšanu dažreiz sauc arī par "pielāgotu instalēšanu".

Padoms. Ja plānojat atinstalēt Windows 10, tas nav tik grūti.

Citiem vārdiem sakot, tīra Windows 8 instalēšana ir operētājsistēmas Windows 8 izdzēšanas un novēršanas process, un tas parasti ir labākais veids, kā instalēt vai pārinstalēt Windows 8. Es vienmēr iesakām tīru instalēšanu, lai veiktu jaunināšanu, teiksim no iepriekšējās Windows versijas, piemēram, Windows 7. 

Vissvarīgākā lieta, kas jāņem vērā, pirms veicat tīru Windows 8 instalēšanu, ir tāda, ka tiks dzēsta ikviena informācija uz cietā diska, kurā jūs gatavojaties instalēt vai pārinstalēt Windows 8. Tas nozīmē, ka visa pašreizējā operētājsistēma, neatkarīgi no tā, kāda tā būs, būs pazudusi, tāpat kā visas instalētās programmas, un jā, vissvarīgāk, visi jūsu dārgie dati, kurus esat saglabājis šajā diskā.

Dublējiet savus svarīgos datus, mākonī vai, kādā ārējā datu glabātuvē

Jūsu nākamā problēma ir jūsu produkta atslēga. Šis 25 ciparu burtu un ciparu kods ir nepieciešams Windows 8 tīrās instalēšanas procesā. Ja esat iegādājies sistēmu Windows 8 pats, produkta atslēga jāiekļauj kopā ar saņemto DVD disku vai e-pasta apstiprinājumu, kuru saņēmāt, iegādājoties operētājsistēmu Windows 8 vai 8.1, lai to lejupielādētu. Ja jūsu datorā ir iepriekšinstalēta sistēma Windows 8, meklējiet uzlīmes ar produkta atslēgu kaut kur datorā, klēpjdatorā vai planšetdatorā.

Piezīme. Aprakstītā procedūra un attēlotie ekrānuzņēmumi šajos soļos attiecas tieši uz Windows 8 Pro, bet tie ir vienlīdz derīgi arī standarta Windows 8 izdevumam, kas ir pieejams arī, kā arī abos Windows 8.1 izdevumos, kā minēts iepriekš.


Wednesday 09 August 2017

Windows XP uzstādīšana

Windows-XP.jpg
Windows XP ir viena no Microsoft populārākajām operētājsistēmām, un, lai arī tā sāk parādīties, daudzi cilvēki to joprojām izmanto tikai un vienīgi. Neatkarīgi no tā, vai jums ir vecs dators, ar kuru vēlaties atkal darboties, vai arī vēlaties instalēt XP savā jaunajā mašīnā, tas aizņems tikai neilgu laiku.

     Piezīme: Microsoft vairs neatbalsta Windows XP, kas nozīmē, ka tā vairs nesaņem būtiskus drošības labojumus. Ir ļoti ieteicams apsvērt jaunināšanu uz jaunāku Windows versiju, piemēram, Windows 7, Windows 8 vai Windows 10.

Wednesday 28 June 2017

Kā uzstādīt windows 98

windows-98.jpg

Windows 98 bija slēgta 16 bitu / 32 bitu hibrīda operētājsistēma, kas tika izlaista 1998. gada 15. maijā. Tā bija pirms Windows 95, bet to pārņēma Windows ME. Jauninājumi bija pieejami ar Windows 98 Second Edition versiju (publicēts 1999. gada 5. maijā) un Windows 98 Plus versiju. Atbalsts tika pabeigts operētājsistēmā Windows 98 2006. gada 11. jūlijs, tāpēc šis ceļvedis ir paredzēts tehniķiem, kuri vēlas atjaunot savu Windows 9x pagātni.


Friday 13 January 2017

Kā uzstādīt windows 7

win7.jpg
Šajā rakstā tiks parādīts, kā uzstādīt jauno Windows 7 operētājsistēmu uz datora veicot tīro instalāciju.
Tiks uzstādīta Windows 7 Ultimate versija, uzstādīšana visām pārējām versijām ir tāda pati kā šī.
Pirms uzstādi Windows 7, Tev jāpārliecinās, ka visas datora komponentes atbilst Windows 7 prasībām. Ja tev ir strādājusi Windows Vista operētājsistēma, tad vari būt drošs, Windows 7 tev strādās!
Ļoti ieteicams lejupielādēt visus Windows 7 draiverus (vairumā gadījumu der arī Windows Vista draiveri) no sava datora “dzelžu” ražotāju mājaslapām un tos visus iededzināt CD, jo ko gan Tu darīsi, ja Windows 7 neatpazīs tīkla karti… Vēl pārliecinies, vai datoram ar optiskajām iekārtām viss ir kārtībā, lai nesanāk tā, ka instalācijas vidū uzmet paziņojumu, ka nevar nolasīt DVD un rezultātā Jūs paliktu bez operētājsistēmas.

Minimālās sistēmas prasības:
1 gigaherca (GHz) vai ātrāks 32 bitu (x86) procesors vai 64 bitu (x64) procesors
1 gigabaita (GB) RAM (32 bitu) vai 2 GB RAM (64 bitu)
16 GB (32 bitu) vai 20 GB (64 bitu) brīvas vietas cietajā diskā
DirectX 9 grafikas ierīce ar WDDM 1.0 vai jaunāku draiveri

Sākam!

Ievietojam Windows 7 DVD disku diskdzinī un restartējam datoru (pārliecinies, ka BIOS uzstādījumus CD-ROM ir uzlikts kā pirmais startēšanās aparāts) un uz ekrāna parādīsies uzraksts, līdzīgs kā Windows Vista instalācijā, kur 3 sekunžu laikā jānospiež jebkurš taustiņš, lai sāktu instalāciju, nospiežam kaut vai ENTER.
Uz ekrāna parādīsies uzraksts Windows is loading files…, pēc kā sāksies uzstādīšanas sākuma posms.